Domowe Przedszkolaki- logopedia

1.Gimnastyka buzi i języka

2.Ćwiczenie oddechowe- za pomocą słomki przenieś zwierzęta na łąkę a następnie nazwij je i opisz swój obrazek.

3. Gra planszowa z głoska ,, l’’- rzucaj kostką do gry i przesuwaj pionek o odpowiednią liczbę pól. Powtarzaj wyrazy za dorosłym. Do biegu, gotowi, start!

1.Gimnastyka buzi i języka z rekinem

2.Ćwiczenie oddechowe-za pomocą słomki przenieś rybki na wędkę. Pomóż rybakowi złowić wszystkie rybki.

3. Gra logopedyczna ,,Słoik’’- dziecko losuje obrazek, powtarza wyraz z głoską ,,ś’’ i umieszcza go na planszy głównej.

1.Gimnastyka buzi i języka

2. Jak wywołać głoskę ,,r’’:

-ćwiczenia prowadzimy przy otwartych ustach,

-czubek języka dotyka wałka dziąsłowego ,,magicznego miejsca’’ (za górnymi jedynkami)

-wymawiając dziąsłowe ddd, ttt, td, tdn, tda, dda,teda, szybko przesuwamy na boki palcem, patyczkiem pod językiem, pobudzając go do drgań,

Przesyłam filmik, pomocny w wykonywaniu ćwiczeń:

3. Gra logopedyczna ,,Potworki’’- losujemy potworka i powtarzamy zbitki, które pomagają nam wywołać głoskę ,,r’’

Ćwiczenia logopedyczne dla przedszkolaków:

2. Ćwiczenie oddechowe:

-wytnij obrazki,

-do pojemnika z płaskim dnem wsyp suchy ryż/kaszę lub natnij paseczki bibuły,

-ukryj w nich obrazki,