Historia przedszkola

Niepubliczne Przedszkole zostało założone w 2003 roku przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pakoszówka. Stowarzyszenie opiera swoją działalność na pracy społecznej, mającej na celu wspieranie rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego wsi Pakoszówka. Na czele Stowarzyszenia stoi Pani Prezes Halina Kaczmarska.
W 2007 roku Stowarzyszenie podjęło uchwałę o nadaniu Niepublicznemu Przedszkolu w Pakoszówce imienia biskupa Józefa J. Kocyłowskiego- pochodzącego z Pakoszówki męczennika za wiarę z okresu komunizmu.
Przedszkole mieści się w budynku wzniesionym przy udziale mieszkańców Pakoszówki, w którym wcześniej istniało Państwowe Przedszkole.W 2013 uroczyście był obchodzony jubileusz 10-lecia istnienia Niepublicznego Przedszkola w Pakoszówce, na którym obecni byli znamienici goście.
Przedszkole kontynuuje wypracowane od lat tradycje: organizujemy imprezy, spotkania dla rodziców, dziadków. Tradycją stały się Jasełka. Rozwijają one aktorskie talenty dzieci a także wprowadzają nas w prawdy wiary chrześcijańskiej. To, co od początków przedszkola pozostaje niezmienne to pasowanie na przedszkolaka, bal karnawałowy oraz spotkanie z Mikołajem.