Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear". Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.W naszym przedszkolu zagościły dzisiaj misie małe i duże, puchate,kolorowe, a przede wszystkim przytulne, bo do przytulania pluszowy miś jest stworzony.
Nasze przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich misiach,tańczyły,śpiewały piosenki,rozwiązywały quizy,słuchały bajek o misiach. Dużą atrakcją były wybory "Miśterów":) oraz słodki poczęstunek od samego Kubusia Puchatka. Dzień Pluszowego Misia był bardzo udany!
Relacja 2017-11-24, 13:36 | autor: Ewa Brzozowska