Paczka dla Rodaka

Akcja „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” zainicjowana została w 2014 roku, a od 2016 prowadzona jest pod szyldem Fundacji Polskich Wartości. Akcja skierowana jest do Polaków żyjących na Litwie, Łotwie i Białorusi, często w bardzo trudnych warunkach. Początkowo polegała na przekazaniu zabranych i zakupionych darów tuż przed Bożym Narodzeniem. Obecnie to również pomoc przed Wielkanocą, organizacja wypoczynku dla dzieci pod nazwą „Kresowe wakacje”, a także całoroczna działalność i odpowiadanie na bieżące potrzeby zgłaszane przez rodaków z Wileńszczyzny. Ze względów bezpieczeństwa, związanych z pandemią koronawirusa na świecie, Fundacja przesunęła swoje działania z kwietnia na czerwiec.Właśnie otrzymaliśmy fotorelację z działań wolontariuszy. Nasze przedszkole również włączyło się do akcji, za co Państwu bardzo dziękujemy!
Relacja 2020-06-24, 15:24 | autor: Ewa Brzozowska